Školní Google Apps for Education Vám nabízí kompletní portfolio služeb Google propojených s Vaším školním účtem. Můžete si tak třeba propojit Váš telefon s Android Marketem přes svůj školní účet a instalovat si dálkově aplikace do svého telefonu, nebo si své fotografie zálohovat do webových alb Picasa a mít tak jistotu, že o ně nepřijdete. A pokud dosud nepoužíváte Dropbox či Box.net a své soubory sdílíte třeba přes Ulož.to, máme pro Vás řešení :)

Google Dokumenty jako online úložiště souborů

Google Dokumenty umožňují nahrávat jakýkoliv typ souboru a tak máte možnost si zálohovat nebo sdílet co Vás napadne. Na rozdíl od komerčních služeb nejste nijak omezeni v rychlosti nahrávání nebo stahování dat, soubory máte bezpečně šifrovaně uloženy a snadno je máte možnost sdílet (např. i s využitím mailových listů). 


Základní vlastnosti Google Dokumentů v souvislosti se sdílením:

- máte možnost nahrávat jak soubory (Files) tak i celé složky (Folder)
- soubory si můžete třídit do tzv. Sbírek (Collections) na stejném principu, jako jsou složky v počítači
- sdílet máte možnost jak soubory, tak i celé sbírky (soubor nahraný do sdílené sbírky je tak automaticky sdílen)
- dokumenty vytvořené online či sdílené s Vámi nejsou započítávané do Vašeho datového limituZdarma máte k dispozici 1 024 MB dat, pokud datový prostor vyčerpáte, máte možnost si za malou částku objednat podstatně vetší datový prostor kliknutím na "Add storage".Za méně než 100,- Kč za rok si tak máte možnost objednat např. 20 GB dat navíc.

Pokud si předplatné na další rok neobnovíte, o data nepřijdete, jen nebudete moci nahrávat nová data.
Google Dokumenty jako náhrada za MS Office

Dokumenty, tabulky nebo prezentace můžete vytvářet stejně kvalitně jako v desktopových aplikacích (MS Office, OpenOffice) s tím rozdílem, že se nemusíte starat o ukládání - tohle tlačítko v online dokumentech chybí - vše je totiž neustále automaticky ukládáno online. Na dokumentech máte možnost v reálném čase spolupracovat se svými kolegy či kamarády, vše máte zároveň přístupné ze smartphonů a tabletů. 

Co všechno umí např. nová verze Google Prezentací uvidíte v této ukázce:
Comments