Novinky

Co Vám nabízí školní Google Apps EDU?

přidáno: 10. 3. 2012 7:25, autor: Radovan Jansa

Významné změny ve školních Google Apps EDU

přidáno: 28. 11. 2010 1:56, autor: Radovan Jansa

Vážení uživatelé školního komunikačního systému Google Apps EDU,

v nadcházejících dnech dojde v významným změnám ve fungování systému Google Apps EDU. Váš @gnj.cz účet bude převeden do nové infrastruktury a bude fungovat stejně, jako plnohodnotný Google účet.

Jaké to bude mít dopady na fungování Vašeho účtu?

  • Přístup k desítkám nových služeb. Již brzy budete mít přístup ke všem Google službám, které Vám administrátor @gnj.cz domény zpřístupní.
  • Nové možnosti přihlášení. Budete se moci přihlásit k Vašemu @gnj.cz účtu i prostřednictvím běžných přihlašovacích adres (např. http://mail.google.comwww.gmail.com apod.). Vašim uživatelským jménem bude Vaše celá školní e-mailová adresa (např. jan.novak@gnj.cz).
  • Vlastnictví dat. Všechna data budou stále ve vlastnictví Gymnázia a SOŠ Nový Jičín, p.o. (pokud si tedy nahrajete fotografie do webových alb Picasa asociovaných s Vaším @gnj.cz účtem, budou ve vlastnictví GNJ). Dodržujte, prosím, autorský zákon a využívejte datové prostory Google Appe EDU pouze k ukládání dat, u kterých jste si jisti autorskými právy.

Jak se na tuto změnu připravit?

Pro více informací si prostudujte tento dokument: http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.pyv?hl=cs&answer=181963


Může nastat problém po převedení účtu?

Problém může nastat u tzv. konfliktních účtů (více informací na http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?hl=cs&answer=181690). Ve zkratce se jedná o situaci, kdy jste si zaregistrovali soukromý Google účet pomocí adresy @gnj.cz. V tomto případě prosím kontaktujte administrátora Google Apps EDU pro doménu @gnj.cz.

V jakém časovém horizontu změny proběhnou?

Celá změna proběhne o víkendu 4. - 5. 12. 2010. Během této doby se můžete setkat s výjimečnými problémy s přihlašováním. Prosím všechny uživatele, kteří se domnívají, že mají konfliktní účet, aby kontaktovali administrátora nejpozději do 3.12.2010.

Kontakt na administrátora: radovan.jansa@gnj.czVěřím, že s Google Apps EDU na nové infrastruktuře budete spokojeni a využijete možností, které bude systém nabízet :)

Nové Google Dokumenty v doméně GNJ

přidáno: 19. 4. 2010 3:35, autor: Radovan Jansa

Dnešním dnem je v doméně GNJ aktivována nová verze kancelářského balíku Google Dokumenty. Návod, jak si ve svém profilu tento nový systém aktivovat, naleznete zde.

RJ

Moderní vzdělávání s Googlem

přidáno: 11. 3. 2010 22:23, autor: Radovan Jansa

Antispamový filtr

přidáno: 28. 2. 2010 5:59, autor: Radovan Jansa

Naše škola používá kromě standardního antispam filtru v e-mailu také antispam řešení od firmy Postini, které ještě zvyšuje ochranu vašich účtů před spamem. Zároveň vám umožňuje si svůj filtr nakonfigurovat k obrazu svému.

Pro konfigurace filtru a hlavně pro zkontrolování, jaké e-maily byly označeny jako spam, se přihlaste na http://login.postini.com/a/gnj.cz stejnými přihlašovacímu údaji, kterými se hlásíte ke svému školnímu e-mailovému účtu.

RJ

Google Apps Status Dashboard

přidáno: 26. 2. 2010 0:32, autor: Radovan Jansa

Pokud se vám bude zdát, že některá aplikace z balíku Google Apps je nefunkční, podívejte se nejdříve na tuto stránku: http://www.google.com/appsstatus#di=10&ddo=3&hl=en, kde máte přehledně zaznamenánu aktuální funkčnost všech aplikací v Apps  a v případě globálního výpadku i důvod problémů a předpokládaný čas znovuobnovení funkčnosti.
 
RJ

Google Groups pro GNJ

přidáno: 13. 12. 2009 3:54, autor: Radovan Jansa

Dnešním dnem můžete využívat výhod Google Groups, které je pro naši doménu přístupné z adresy: http://groups.gnj.cz Hlavní výhody Groups jsou tyto:

- možnost vytvářet vlastní diskusní skupiny libovolného tématu (skupina zároveň funguje jako mailový list)
- možnost editovat členství v diskusních skupinách /mailových listech/

RJ

Soutěž v MS Office

přidáno: 28. 10. 2009 1:22, autor: Michal Hlosta   [ aktualizováno 28. 10. 2009 1:29 ]

Jako každý rok i letos pořádá Mandelova střední škola soutěž v MS Office. Zájemci hlaste se u Michala Hlosty, kabinet IVT nebo uč. 022. Případná přihláška je za školu, ne za jednotlivce - takže nic nevypisujte a neposílejte! 
Počet soutěžících je omezen na 3 na školu, proto máte-li zájem, neváhejte.

IVT/MH

Již 4. ročník fotosoutěže o 3.000 Kč!

přidáno: 20. 10. 2009 0:19, autor: Michal Hlosta   [ aktualizováno 20. 10. 2009 0:32 ]

 Více podrobnosti naleznete na  http://www.skoly.cz/fotosoutez/110000072101000001 . Učitelé IVT a VV Vám jistě pomohou v případě, že se přihlásíte a nebudete si vědět s něčím rady. 

IVT/MH

1-10 of 25

Comments