Novinky‎ > ‎

Významné změny ve školních Google Apps EDU

přidáno: 28. 11. 2010 1:56, autor: Radovan Jansa
Vážení uživatelé školního komunikačního systému Google Apps EDU,

v nadcházejících dnech dojde v významným změnám ve fungování systému Google Apps EDU. Váš @gnj.cz účet bude převeden do nové infrastruktury a bude fungovat stejně, jako plnohodnotný Google účet.

Jaké to bude mít dopady na fungování Vašeho účtu?

  • Přístup k desítkám nových služeb. Již brzy budete mít přístup ke všem Google službám, které Vám administrátor @gnj.cz domény zpřístupní.
  • Nové možnosti přihlášení. Budete se moci přihlásit k Vašemu @gnj.cz účtu i prostřednictvím běžných přihlašovacích adres (např. http://mail.google.comwww.gmail.com apod.). Vašim uživatelským jménem bude Vaše celá školní e-mailová adresa (např. jan.novak@gnj.cz).
  • Vlastnictví dat. Všechna data budou stále ve vlastnictví Gymnázia a SOŠ Nový Jičín, p.o. (pokud si tedy nahrajete fotografie do webových alb Picasa asociovaných s Vaším @gnj.cz účtem, budou ve vlastnictví GNJ). Dodržujte, prosím, autorský zákon a využívejte datové prostory Google Appe EDU pouze k ukládání dat, u kterých jste si jisti autorskými právy.

Jak se na tuto změnu připravit?

Pro více informací si prostudujte tento dokument: http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.pyv?hl=cs&answer=181963


Může nastat problém po převedení účtu?

Problém může nastat u tzv. konfliktních účtů (více informací na http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?hl=cs&answer=181690). Ve zkratce se jedná o situaci, kdy jste si zaregistrovali soukromý Google účet pomocí adresy @gnj.cz. V tomto případě prosím kontaktujte administrátora Google Apps EDU pro doménu @gnj.cz.

V jakém časovém horizontu změny proběhnou?

Celá změna proběhne o víkendu 4. - 5. 12. 2010. Během této doby se můžete setkat s výjimečnými problémy s přihlašováním. Prosím všechny uživatele, kteří se domnívají, že mají konfliktní účet, aby kontaktovali administrátora nejpozději do 3.12.2010.

Kontakt na administrátora: radovan.jansa@gnj.czVěřím, že s Google Apps EDU na nové infrastruktuře budete spokojeni a využijete možností, které bude systém nabízet :)

Comments